spagečiai su saulėje džiovintais pomidorais

Spagečiai su saulėje džiovintais pomidorais

Tomis dienomis, kai skrandis nebenori nieko įmantraus, verdu makaronus. Jie tokie nuostabiai universalūs, kad išgelbėja net tada, kai šaldytuvas ir spintelės beveik tušti. Kad ir šie spagečiai su saulėje džiovintais pomidorais – vos keli ingredientai, o galutinis rezultatas palenktų net didžiausio skeptiko širdį.

2 porcijoms reikės:

160 g spagečių
3–4 saulėje džiovintų pomidorų
2 v. š. maltų džiūvėsėlių
3 v. š. alyvuogių aliejaus
1 česnako skiltelės
saujelės šviežių petražolių

Užkaičiame vandenį spagečiams. Dabar puiki proga pakalbėti apie tai, kaip pamatuoti, kiek spagečių reikės. Na, įsivaizduokite, kad neturite svarstyklių, o verdant iš akies tų makaronų visada būna per daug. Sprendimas – tiesiogine prasme Jūsų rankose. Ištieskite dominuojančios rankos smilių ir nykštį. Lenkite smilių tol, kol piršto galiukas atsirems į nykščio pagrindą. Tiek spagečių pakaks 1 porcijai. Pakelkite smiliaus galiuką iki nykščio viduryje esančio sąnario – tai dvi porcijos spagečių. Na, o kai pirštai susiliečia galiukais, tiek spagečių reikės norint pamaitinti keturis asmenis. Paprasta, bet nepakeičiama!

spagečiai

Kol spagečiai verda, susmulkiname džiovintus pomidorus ir sudedame į didelį indą, į kurį vėliau keliaus ir makaronai. Keptuvėje įkaitiname 1 šaukštą alyvuogių aliejaus ir jame apkepiname džiūvėsėlius, kol šie apskrunda, tampa auksiniai. Padedame į šoną. Nuplautus petražolių lapelius susmulkiname, sumaišome su išspausta česnako skiltele ir pakepiname dviejuose šaukštuose alyvuogių aliejaus. Atsargiai, kad neapskrustų, antraip bus kartu. Jei svyla, į česnakų ir petražolių mišinį galima įpilti šaukštą vandens, kuriame virė makaronai.

Kai viskas baigta, į dubenį su džiovintais pomidorais sudedame nukoštus makaronus, džiūvėsėlius ir česnakus su petražolėmis. Gerai išmaišome ir patiekiame immediatamente.

spagečiai su saulėje džiovintais pomidorais

Dar galima pabarstyti parmezanu, pašlakstyti alyvuogių aliejumi, šalia patiekti gražgarsčių su pomidorėliais ir balzamininiu actu… Ir valgymo rojus beveik ranka pasiekiamas!

spagečiai su saulėje džiovintais pomidorais

Receptas iš čia.

4 comments

  • Neringa parašė:

    Wow, cesnako skilteleje nuostabi nuotrauka, reiks butinai isbandyti si recepteli! Aciu!

  • VD parašė:

    Niekada nepatikėsiu, kad pomidorus džiovina saulėje. Manau, tai eilinis marketingo triukas. Nebent….pats savo akimis įsitikinsiu.

  • Ignė parašė:

    Norint tokius džiovintus pomidorus pavadinti saulėje džiovintais pakanka, berods, vos valandą palaikyti saulės šviesoje, t.y. kad ir ant palangės. Ir voila, saulėje džiovinti pomidorai :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *