Smidrai

Štai Jums idėja vėlyviems savaitgalio pusryčiams arba priešpiečiams – orkaitėje kepti smidrai su minkštai virtais kiaušiniais ir vytintu kumpiu. Skaniausia, žinoma, pavasarį, nors šiais laikais prekybos centrų lentynose ir rudeniop galima aptikti žalių stiebų iš Pietų Amerikos – žemyno, kuriame tuo metu būna pavasaris.

Reikės:

ryšelio žalių smidrų
vytinto kumpio (tiek riekelių, kiek norite valgyti smidrų ūglių)
kiaušinių (vienas kiaušinis – vienam ūgliui)
alyvuogių aliejaus
druskos

Paruošiame smidrus: nupjauname sumedėjusius galus, juos truputį apskutame. Orkaitę įkaitiname iki 250 ºC. Smidrus patepame alyvuogių aliejumi ir pabarstome druska. Kepame juos karštutėlėje orkaitėje 5–7 minutes. Į tą laiką išverdame kiaušinius. Dėmesio: jie turi būti skysti. Nepervirkite!

Paruošimas valgyti. Dalį smidrų ūglių suvyniojame į kumpio riekeles. Kitus paliekame valgyti su kiaušiniais. Tiesiog merkiame smidrų ūglius į skystus kiaušinių trynius ir valgome. Šalia galima patiekti prancūziško batono.

Smidrai

Smidrai

Vėl kaip aš mėgstu – paprasta, bet labai skanu. Salsvi smidrai, sodrus kumpis, kreminis kiaušinio trynys… mmm. O jei dar pridėsite taurę mimozos (su alkoholiu ar be), man rodos, išeis tikras amerikietiškas brančas.

Smidrai

6 comments

 • shiny parašė:

  pirma karta matau kad sparagus kazkas vadintu smidrais, kas cia per keistas zodis?! ((: bet siaip suintrigavo, as juos vis parduotuveje apziuriu viltingai, bet nesugalvoju ka padaryt

 • rūtuliukas parašė:

  o aš ne pirmą kartą girdžiu, bet vis tiek sakau: šparagai. Ar yra kažkoks skirtumas??

 • igne parašė:

  Skirtumas tarp šparago ir smidro – kad smidras yra taisyklingai lietuviškai. Taip vadinti rekomenduoja kalbininkai. Kadangi aš su lietuvių kalba draugauju ir darbe turiu redaguoti/taisyti/adaptuoti, man jau tapo įprasta juos taip vadinti. Kalbininkų argumentas dėl smidrų – kad neva taip botanikai vadina. Šiaip pasigedau rimtesnių argumentų iš kalbininkų pusės. Bet pati, kaip minėjau, įpratau, ir dabar keista juos šparagais vadinti…

 • Traleliushke parašė:

  Hmm, idomu, nes as visad maniau ir vis dar manau kad sparagai ir smidrai skirtingi dalykai :) Siuo metu bazuojuos Londone, ir cia parduotuvej visad perku sparaginiu pupeliu, nes labai jas megstu, ir netoliese, bet visai atskirai, smidru rasti galima. Ir pavadinimas visai kitas, ir isvaizda skiriasi.. :)

 • igne parašė:

  Tai va, kad šparaginės pupelės ir yra visiškai kita daržovė. Asparagus – smidras – (arba kaip mėgsta vadinti lietuviai šparagas) yra tam tikro augalo ūglis. Šparaginės pupelės – snap beans – yra ankštinio augalo ankštys. Va :) Bet man ir šparaginės pupelės, ir smidrai/šparagai yra bais skanu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *