Skirsnemunės “pachliobkė”

Maistas gaminamas tam, kad galėtum juo dalytis. Tokia mano filosofija. Sau pačiai gaminti ne taip įdomu – rūpi, kad būtų ką pamaitinti ir palepinti. Šis patiekalas toks ir yra – masiškas, sotus, sušildantis. Jis skirtas kompanijai, kuri apypietę susirinktų virtuvėje arba prie stalo kieme, įjungtų kombainą „Kaimas Pjaun III“, sučieškavotų visas daržoves, o po to vienas paskirtasis vyr. virėjas viską sudėtų į burbuliuojantį puodą ir neskubėdamas ištroškintų. Tai vasaros valgis, šlovinantis daržo gėrybes. Tai katilas, prie kurio visi susiburia ir prašo pakartoti… ir dar… na, ir dar truputį (ar ten dar liko ko nors?).

4 porcijoms reikės:

gabalėlio mėsos (rūkytos dešros, kumpio, karkos ir pan., nors tinka bet koks mėsgalis, net pieniškos dešrelės)
1 vidutinio dydžio svogūno
2–3 česnako skiltelių
1 nedidelės aitriosios paprikos
4 bulvių
3 morkų
1 v. š. sultinio miltelių
galiuko cukinijos
1 saldžiosios paprikos
šlakelio aliejaus
kelių šakelių įv. žalumynų
maltų baltųjų pipirų
2–3 v. š. lydyto sūrelio

Viskas prasideda nuo mėsos. Geriausia, jei ji parūkyta, kvepianti dūmu ir kaimu. Aš visada verčiuosi su tuo, ką turiu – vieną kartą tai rūkyta dešra, kitą kartą – kumpelis, o dar kitą – gabalėlis kumpio ir atlikusi dešrelė. Supjaustome mėsą kubeliais.

Dideliame puode įkaitiname šiek tiek aliejaus ir apkepiname mėsą. Kepinti nereikia labai ilgai – kol mėsytė pradės skleisti dūmo kvapą, kuris po to taip maloniai įsigers į visą troškinį.

Tada puodan beriame sukapotą česnaką ir svogūną, supjaustytą aitriąją papriką. Išmaišome ir dar pakepiname. Česnaką man patinka gana stambiai sukapoti – troškinamas jis netenka aitrumo, tampa švelnus.

Metas bulvėms. Galima daryti įvairiai, bet man patinka, kai pachliobkės pagrindą sudaro bulvės – suvirusios jos suteikia malonaus tirštumo. Taigi metame į puodą kubeliais pjaustytas bulves, pamaišome ir užpilame vandeniu – tiek,  kad vos apsemtų. Beriame sultinį ir maltus pipirus ir paliekame užvirti. Tada į draugiją keliauja griežinėliais supjaustytos morkos. Vėl išmaišome, uždengiame – tegul verda. Kiek pavirus (apytikriai 10–12 min.) sudedame pjaustytą cukiniją – be sėklų ir be žievelės, nes dažniausiai jos jau būna bombinės, kai skanus tik minkštimas. Kai masė pradeda tirštėti, o daržovės suminkštėja (praeina dar maždaug 10 min.), metas saldžiajai paprikai – ją supjaustome kubeliais ir beriame į puodą.

Svarbi pastaba dėl visų kitų daržovių – pachliobkei tinka viskas iš daržo. Žirneliai, šparaginės pupelės, žiediniai kopūstai, kaliaropės…. Viskas! Tiesiog jas reikia dėti tinkamu laiku, kad nepervirtų ar, priešingai, neliktų žalios. Todėl patartina iš anksto apgalvoti, kuriai daržovei kiek laiko reikia virti.

Taigi. Kai matome, kad ir saldžioji paprika išvirė, nukeliame puodą nuo ugnies ir suberiame šviežius žalumynus. Petražolės, krapai, laiškiniai česnakai, čiobreliai, bazilikai – tinka viskas. Man ypač patiko dėti čiobrelių.

Galiausiai metas paskutiniam akcentui – lydytam sūreliui. Įkrečiame porą trejetą šaukštų, gerai išmaišome ir… troškinys nusidažo gražia balsva spalva… Galima tiekti ant stalo!

Pachliobkė

Skaniausia valgyti draugų kompanijoje susėdus aplink didelį stalą. Kabinti šaukštais, jei norisi – užkąsti juoda duona. Ir džiaugtis, kad vasarą taip lengva pasigaminti pietus.

Pachliobkė

Receptas – Landynės Geltonos ir ko.

4 comments

 • Laura parašė:

  Super :) tik dėl to lengvumo pasigaminti… be grupės “čieškavotojų” ar blogiausiu atveju virtuvinio kombaino visai yra kas veikt :D

 • Ignė parašė:

  Na, kai reikia dešimtį pamaitinti – yra kas veikti :) Bet tokiam namudiniam variantui, porai žmonių, nelabai ilgai trunka. Tik reikia gerai paplanuoti, kas su kuo į puodą keliaus kartu :)

 • Maisto Diletante parašė:

  O kur pirkri tą sultinį kuris matosi foto?

 • Ignė parašė:

  Sultinį visada perku “Sveikuose produktuose”. Man jis labai labai patinka – ne per riebus, ne per sūrus. Gali pamėginti nuo nedidelio indelio – jis apie 11 Lt kainuoja, bet užtinka gana ilgam. Aš niekada nededu visos ant pakelio parašytos dozės – pakanka ir mažesnio kiekio :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *