Antras Advento sekmadienis, ir namuose jau pakvipo Kalėdomis – kepėme repetuojamus sausainius (imbierinukus ir meduoliukus) ir pasigaminome karšto vyno. Skanu, jauku, smagu…

Čia – sausainėlių receptai, įkvėpti interneto platybių ir patobulinti pačios, mat paragavus testinę partiją gerai justi visi trūkumai ir privalumai. Tad čia – jau su privalumais.

Imbieriniai sausainiai

300 g miltų

100 g cukraus

100 g sviesto

2 kiaušinio tryniai

1,5 arbatinio šaukštelio maltų imbierų

šiek tiek malto kardamono

0.5 arbatinio šaukštelio kepimo miltelių

Trynius išsukame su cukrumi, supilame lydytą sviestą, įberiame prieskonių ir gerai išmaišome. Pamažu beriame kepimo miltelių ir miltų mišinį, kol išminkome vientisą, prie rankų nelimpančią tešlą. Ji turėtų būti pakankmai minkšta ir elastinga. Suvyniojame tešlą į foliją ir dedame į šaldytuvą porai valandų. Po to kočiojame, išpjauname norimos formos sausanius ir kepame maždaug 175 laipsnių kaitrumo orkaitėje, kol pagels. Išeina trapūs ir skanūs sausainėliai. Recepte kiek padidinau imbiero kiekį, nes man norėjosi ryškesnio jo skonio. Puošiame kaip kas išmanome – šokoladu, pabarstukais, spalvotais cukraus glajais…

Meduoliukai

2 kiaušinio tryniai

1 visas kiaušinis

100 g cukraus

150 g sviesto

80 g medaus (jei norisi ryškesnio skonio, galima dėti daugiau)

500 g miltų

0.5 arbatinio šaukštelio kepimo miltelių

1 arbatinis šaukštelis (man paprastai išeina kiek daugiau) prieskonių mišinio: cinamono, kardamono, gvazdikėlių

Kiaušinį ir trynius išsukame su cukrumi. Išlydome medų, į jį suberiame prieskonių mišinį ir gerai išmaišome. Kitame inde išlydome sviestą. Medų ir sviestą supilame į cukraus ir kiaušinių masę. Pamažu beriame miltų ir kepimo miltelių mišinį ir minkome tešlą, kol ši nelips prie rankų. Tešlą porai valandų įdedame į šaldytuvą. Atėjus metui kepti, iškočiojame tešlą, išpjauname įvairių formų sausainėlius ir kepame 175 laipsnių orkaitėje kol parus. Puošiame vėlgi kaip išmanydami.

kalediniai sausainiai

Aišku, kad skanu. Aišku, kad burnoje tirpsta… O kai Kalėdoms dar bus ir papuošti – tai ir norėsis, ir gaila bus valgyti. Nuotraukoje- žmogeliukai-meduoliukai ir imbierinės širdelės.