Trumpam nustumiu savo eilės laukiančius receptus, nes metas sezoniškumui. Aš mėgstu sezoniškus vaisius, uogas, daržoves. Toks jausmas, kad, nepaisant to, kiek kartų valgytum tą ar kitą, vis atrodo, kad neatsivalgei… Ir žiū, vėl lauki kitų metų, kito derliaus, to pačio užburiančio skonio…

Šiandien dėmesio centre – raudonieji serbentai. Ašuoklē, vašuoklē, šešuoklē


Mėgstu raudonuosius serbentus. Ir, be abejo, kasmet jų neatsivalgau. Ir kažkaip netikėtai anksti ir nepasiruošusią mane užklumpa jų derlius. Panašiai buvo ir šiemet – tėvai išvažiuojant įdavė maišelį raudonų uogų. Grįžau namo ir pradėjau sukti galvą, kur panaudoti dalį serbentų. Ir radau pas Forelle. Kadangi receptas atitiko mano kriterijų “visko yra namuose”, kibau į kepimą.

Pagrindui:

1 1/2 puodelio miltų;

1 a.š. kepimo miltelių;

110 g kambario sviesto;

1/2 puodelio cukraus;

2 kiaušinių tryniai;

Viršui:

2 kiaušinių baltymai;

1/2 puodelio cukraus;

2 a.š. kukurūzų krakmolo;

2 1/4 puodeliai raudonųjų serbentų.

Pagrindui skirtus produktus gerai išmaišyti ir tešlą išminkyti. Dėti pusvalandžiui į šaldytuvą.

Vėliau tešlą iškočioti (tešla buvo per daug trapi kočiojimui, tai aš taip aplipdžiau) ir įtiesti į kepimo skardą. Dėti į 170 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepti 25 minutes arba kol taps gražiai auksinės spalvos.

Įdarui baltymus išplakti iki standžių putų. Palaipsniui įmaišyti cukrų ir krakmolą, plakti dar 5 minutes.  Įmaišyti serbentus ir užpilti ant pagrindo. Kepti dar apie dešimt minučių (man pasirodė mažokai, tai kepiau dvigubai tiek, arba galima temperatūrą padidinti).

Mano pastabos – man tešla taip pat buvo trapoka, tad paprastuoju būdu įklojau į skardą ir išlyginau. Vietoje kukurūzų krakmolo dėjau bulvių krakmolą. Nemanau, kad smarkiai nusidėjau.

Skanu. Labai labai labai skanu. Taip puikiai dera baltymų ir tešlos saldumas su serbentų rūgštele. Ir taip paprasta iškepti, nereikia ypatingų ingredientų. Tiesiog užsimanai – ir kepi. Ir ant stalo jau garuoja gardėsis, kuriuo negėda svečius pavaišinti.

Šiandien vidurdieninį pyrago gabalėlį suvalgiau besimėgaudama šiltu oru ir kiekvienu kąsneliu. Man atrodo, kaimynai šiek tiek pavydėjo :)

Receptas iš Impossible is nothing.