batonas

Pusruginis batonas su linų sėmenimis

Ką daryti, kai spintelėje tūno ruginiai miltai ir linų sėmenys, už lango nuostabi žiema, o rankos nori minkyti tešlą? Teisingai, kepti duoną. Ir ne bet kokią, o pusiau ruginį batoną su linų sėmenimis. Viens–du, ir namai jau kvepia šviežia duona.

2 maždaug 30 cm ilgio batonams reikės:

12 g šviežių mielių
250 ml šilto vandens
1 a. š. alyvuogių aliejaus
1 a. š. druskos
~60 g linų sėmenų
175 g kvietinių miltų + papildomai minkyti
175 g ruginių miltų

Sumaišome kvietinius ir ruginius miltus. Mieles ištirpiname nedideliame kiekyje šilto vandens. Tada supilame likusį vandenį, aliejų, suberiame druską ir linų sėmenis. Galiausiai dubenin keliauja miltų mišinys. Išmaišome, kol nebelimpa prie indo sienelių, o tada gerai išminkome rankomis. Uždengiame tešlą rankšluosčiu ir paliekame kilti ~30 min.

Iškilusią tešlą padliname pusiau ir iš kiekvienos iškočiojame po pailgą batoną. Galite kočioti ilgesnius nei 30 cm (vadinasi, ir plonesnius), tačiau man kitaip netilpo į kepimo skardą :)

Batonus įpjauname įstrižai peiliu ir paliekame kilti dar 20 min. Orkaitę įkaitiname iki 210 laipsnių. Batonus kepti reikia 15-20 min.

batonas

Mmm… šviežia duona. Sėmenys suteikia malonų prieskonį, o pati tekstūra lengvesnė nei vien tik ruginės tešlos. Aromatas, matyt, patiko ne man vienai, nes befotografuojant į kadrą kyštelėjo nosytė. Kolega labai domėjosi, aplink ką aš čia tūpčioju.

batonas

Receptas pagal Zdrowie bagietky iš “Wypieki ze smakiem”, adaptuotas pagal spintelės turinį.

4 comments

  • Rūta parašė:

    Sveiki, sakykite, ką padariau ne taip, jei mano duona išėjo kieta? Toks jausmas, kad per daug minkiau ir neliko oro tarpų, nors viską dariau pagal receptą:)

  • Ignė parašė:

    Rūta, visaip čia gali būti :) Viena, ruginiai miltai ir sėklos savaime daro kepinį tvirtesnės tekstūros. Be to, galbūt, jei ilgai minkėte, įsiminkė per daug miltų? Aš palikčiau tešlą paviršiuje truputį limpančią (na, palietus pirštu justi lipimas, bet atitraukus pirštą neprilimpa tešlos gabalėlis). O gal ir kepimo temperatūra įtakos turėjo? Orkaitė orkaitei nelygu. Dar vienas pastebėjimas – kepant su sėklomis ir grūdais man duonos pirmą dieną kartais atrodo sausos ir kietos, bet antrą dieną drėgmė tarytum susistovi ir kepiniai tampa drėgnesni.

  • Rūta parašė:

    Ačiū:) Na faktas, kad buvo miltų per daug, nes nelipo niekas prie rankų, o ir stengiausi išminkyti:) Jokių oro tarpų nebuvo, kodėl? Sekančią dieną galėjau užmušti ką nors su kepalu:))

  • Ignė parašė:

    Ahaha, šaltasis ginklas! :) Na, oro tarpai galėjo “išsivaikščioti”, jei iškilusią tešlą daug minkėte. Arba mielės tiesiog nepajėgė iškildinti labai miltingos tešlos? 🤔

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *