kvietinė duona

Kvietinė duona

Ir vėl aš su ta duona… Bet man patinka jas kepti! O ši ypač praktiška: nedaug ingredientų, geras rezultatas ir universalumas. Man patiko.

kvietinė duona

Beminkydama šią duonelę mintyjau, jog galėčiau kokį sekmadienio rytą atsikėlusi anksti (anksčiau už kitus) maišyti, minkyti, kildinti ir kepti.. pusryčiams baltos gardžios duonelės. Esu vyturys, nepaisant to, kad kartais sunku 6 ryto ropštis iš lovos ir vesti laukan jau nerimstantį šunėką. Man smagu, atsikėlus anksti, rytą sutikti skaitant knygą. Man sunku gulinėti, o jei kada netyčia pramiegu iki 11-os, ima dilgti paširdžiuos, kad gražiausią dienos dalį pražiopsojau..

Bet. Daugiau jokių įžangų. Puiki, geriausia, šviežiausia sumuštinių duona.

1 kepalėliui reikės:

500 g kvietinių miltų (papildomai minkyti)

2 a. š. druskos

15 g šviežių mielių

1 a. š. cukraus

aliejaus skardai ir indui sutepti

Ėmiausi šios duonos vos ištaikiusi progą. Nes pažadas, kad tai – puiki duona, besipuikavęs naujausiame delicious. numeryje, mane nugalėjo.

Miltus ir druską sumaišome dideliame dubenyje ir viduryje suformuojame šulinėlį. Įsipilame į matuoklį ar puodelį 300 ml šilto vandens. Mieles, cukrų ir pora šaukštų šilto vandens išmaišome, kol nebeliks gumulėlių. Paliekame porai minučių, kad suputotų. Į miltų šulinėlį supilame mieles ir likusį vandenį. Mediniu šaukštu greitai maišome tešlą, kol ši atšoks nuo dubens sienelių.

Miltais pabarstome stalviršį, ant jo dedame tešlą ir 10 min. energingai minkome. Nuo energingo minkymo priklauso švelni duonos tekstūra, tad geriau negailėti duonelės. Išminkyta tešla turėtų būti švelni ir elastinga. Be to, paspaudus pirštais, tešla turi grįžti į savo pradinę padėtį. Dubenėlį ištepame aliejumi ir į jį įdedame tešlą kildinti 45 min. uždengę rankšluosčiu ar aliejumi ištepta plėvele.

Po to tešlą vėl dedame ant miltais pabarstyto stalviršio ir trumpai paminkome. To reikia, kad dingtų susidariusios oro pūslės, o tekstūra pasidarytų vienoda. Tešlą reikia švelnia suformuoti į plokščią pailgą ovalą ir sulenkti kraštus į vidurį vieną ant kito (pasidaro toks savotiškas vyniotinis). Tada tešlą apverčiame lygiąja puse į viršų ir talpiname į aliejumi išteptą kepimo skardą. Aš šiek tiek baiminausi dėl savosios mažutės, bet ji puikiai susidorojo su užduotimi. Vis dėlto manau, kad prisieis man įsigyti skardinę stačiakampę kekso formą.

Taigi uždengtą tešlą skardoje dar pakildiname 20 min., kad ji išliptų šiek tiek į viršų. Orkaitę įkaitiname iki 220 laipsnių. Iškilusios duonelės viršų pabarstome miltais ir šauname kepti ant žemiausios orkaitės lentynėlės. Kepame maždaug 30 min., kol gražiai apskrunda. Iškepusią duonelę atvėsiname ant grotelių.

Namai pakvimpa duona ir šiluma… Vos iškenčiu neparagavusi dar karštos.. O kai jau iškenčiu… Mmm.. puiki švelni tekstūra ir traški plutelė – idealus derinys. Svarbu tik nepamiršti, kad, greta ingredientų, labai svarbus minkymo procesas. Tada duona bus verta medalio.

kvietinė duona

Receptas iš: delicious. magazine 2010 m. rugsėjo mėn. nr.

2 comments

  • Priegaidis parašė:

    Orkaitę įkaitiname iki kiek, kiek, kiek laipsnių?

  • Ignė parašė:

    Parašiau :) Per daug dalykų galvoj vienu metu tikriausiai.. Ačiū už pastebėjimą ;)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *