Sezoniniai ingredientai man labai patinka. Na, kai kokio nors vaisiaus arba daržovės gali gauti tik labai ribotą laiką. Lauki visus metus, atsivalgai ilgam ilgam ir vėl lauki… Mano prietelius taip laukia žirnių – fanatiškai, nekantriai. Aš taip laukiu daug ko, o vos tik ant medžių ima gelsti lapai, imu dairytis dailių oranžinių daržo ponaičių – moliūgų. Ir kasmet žinau, kas iš to pilvūzo išeis. Dalį atseikėsiu vyrui, kad išvirtų alaus. Iš dalies išvirsiu gardžią kreminę sriubą. Ir būtinai – būtinai – iškepsiu cinamonu ir apelsinais kvepiantį kreminį moliūgų pyragą!

Tešlai:

250 g kvietinių miltų
125 g sviesto
1 kiaušinio
1 a. š. vanilinio cukraus
50 ml vandens

Įdarui:

600 g kubeliais pjaustyto moliūgo
1 cinamono lazdelės
40 g sviesto
150 g cukraus
4 kiaušinių
2 v. š. kukurūzų miltų
tarkuotos apelsino žievelės

Iš tešlai skirtų produktų paruošiame vienalytę tešlą. Jei (kaip aš) neturite virtuvinio kombaino, nepasididžiuokite ir sukiškite rankas į miltų, vanilinio cukraus, sviesto ir kiaušinio mišinį. Minkome tol, kol tešla pradeda lipti, ir pamažu pildami vandenį (visų 50 ml gali neprireikti) sumaišome vientisą elastingą tešlą. Padarome iš jos rutulį, įvyniojame į maistinę plėvelę ir įdedame į šaldytuvą 30 min.

Kol tešla šąla, paruošiame įdarą. Moliūgo gabalėlius sudedame į puodą, užpilame vandeniu, įmetame cinamono lazdelę ir užverdame. Užviręs moliūgas gana greitai suminkštės, taigi jį nukošiame, išimame cinamono lazdelę ir sutriname, kad neliktų gabalėlių. Sviestą išsukame su cukrumi ir kiaušiniais, supilame į moliūgų masę ir gerai išmaišome. Galiausiai beriame kukurūzų miltus ir tarkuotą apelsino žievelę ir dar kartą išmaišome.

Orkaitę įkaitiname iki 180 ºC. Traukiame tešlą iš šaldytuvo. Išklojame ja sviestu išteptą kepimo skardą. Tešlą geriau iškloti plonu sluoksniu ir padaryti gana aukštus kraštelius, nes įdaro išeina nemažai. Ant tešlos pilame moliūgų įdarą, šauname pyragą į orkaitę ir kepame 30 min., kol įdaras sukreka.

moliūgų pyragas

Mamma mia! Kokia spalva, koks aromatas! Moliūgų įdaras kreminis ir lengvas, su vos juntamu saldumu ir maloniu apelsino aromatu. Moliūgų pyragas tiesiog tirpte tirpsta burnoje. Tai gražus ryškiaspalvis saulėto rudens akcentas.

moliūgų pyragas

Receptas iš: Wypieki ze smakiem