grissini

Duonos lazdelės grissini

Tokią gražią saulėtą dieną net nesinori tuščiažodžiauti ir gaišinti visų laiko. Vietoje to tiesiog pažvelkite pro langą. Kas galite – išeikite laukan ir pasidžiaukite. O dabar receptas.

Maždaug 30-čiai lazdelių reikės:

25 g mielių
500–600 g kvietinių miltų
200 ml šilto vandens
1 kiaušinio
1 arb. š. cukraus
1 arb. š. druskos
50 ml alyvuogių aliejaus
priedų: bazilikų, petražolių ar kitų žalumynų arba pusžiedžiais smulkintų alyvuogių (aš naudojau pastarąsias)
šlakelio pieno lazdelėms patepti

 

Mieles sutrupiname ir užpilame nedideliu kiekiu šilto vandens. Išmaišome iki vientisos masės. Tada sudedame kitus ingredientus: likusį vandenį, aliejų, kiaušinį, druską ir cukrų, žalumynus arba alyvuoges. Pamažu įmaišome miltus ir išminkome tešlą. Paliekame ją uždengtą pakilti 40 min.

Iš iškilusios tešlos formuojame plonas lazdeles (tikrai plonas, nes jos dar iškils). Man iš nurodyto tešlos kiekio išėjo 28 grissini. Neišvengiamai keli buvo storoki :) Taigi lazdeles sudedame į kepimo popieriumi išteptą skardą paliekame pakilti 20 min. Orkaitę įkaitiname iki 175 laipsnių. Prieš šaunant kepti, lazdeles patepame pienu. Kepame apie 20 min. Jos turėtų švelniai rustelti. Iškepusias lazdeles paliekame atvėsti ant grotelių.

grissini

Puikus užkandis. Ir alyvuogės dera. Jau įsivaizduoju, kaip gerai būtų jų pasiimti iškylon šeštadienio rytą su saliamiu ir sūriu. Mmmm… Ak, ir kaip gera buvo fotografuoti dieną! Ir džiugu, kad man vis dar būna keista, kaip lengva pasigaminti dalykus, kuriuos anksčiau pirkdavau.

7 comments

 • Indre parašė:

  OOoo geras – aš už. Reikės būtinai išbandyti – įdedam į must do listą

 • igne parašė:

  Indre, pamėgink :) Tik jos labai addictive – sunku liautis valgius… kaip ir su visom užkandėlėm…

 • shiny parašė:

  isbandziau penktadieni! niam niam! tik netiketai ilgai uztruko pats grissiniu formavimas (: as gal trumpesnius ar plonesnius dariau bet man 4 skardos gavosi, tai vis dar grauziam. beriau rozmarina ir ciobreli, labai tiko. Triauksht!

 • Indre parašė:

  Šiandien manau išbandysiu, tik iš perpus mažesnio kiekio :) tikiu, kad gėris, bet mieliausias tiek neištvers belaukdamas ;D

 • Indre parašė:

  Fantastika – ačiū už nuostabų receptą.

 • ausra parašė:

  isbandziau si recepta-tikrai geras! As nuo saves dar dziugo surio 100 g pridejau i tesla. Tik beda- nespejo traskus patapti-namiskiai kaip mat viska nuslave nuo stalo :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *