Špinatai korėjietiškai arba sigeumchi namul

Šiemet mano darže kaip reikiant užderėjo špinatų. Mama parūpino tris krūminių špinatų daigus… ir įvasarojus paaiškėjo, kad trijų didžiulių išsikėtojusių krūmų dviem žmonėms tikrai per daug. Ir prasidėjo: omletai su špinatais, blyneliai su špinatais, makaronai su špinatų padažu, salotos su špinatais. Špinatai špinatai špinatai – net akyse žalia! Todėl kai nusibodo visa kita, špinatus iš naujo atrasti padėjo šitas paprastas korėjietiškas receptas. Su kuo tokius špinatus valgyti? Man patinka ir vieni su indeliu virtų ryžių. Tinka jie prie mėsos kaip salotos arba prie keptų kiaušinių. Žodžiu, kaip pagardinsi – taip nepagadinsi.

3–4 porcijoms reikės:

250 g špinatų
2–3 česnako skiltelių

1 laiškinio svogūno
žiupsnio druskos
1 v. š. sezamų aliejaus
1 v. š. kepintų sezamų sėklų
1 v. š. sojų padažo

Špinatus kruopščiai nuplauname ir nuskabome pačius lapkočių galiukus. Puode užviriname 1 l vandens, į jį įberiame žiupsnį druskos ir 30 sekundžių panardiname špinatų lapus. Jei šie gana gležni, palaikykite trumpiau – špinatai turi suminkštėti, bet neištižti. Apvirtus lapus nukošiame, perplauname šaltu vandeniu, o jo perteklių nugręžiame. Tuomet supjaustome špinatus į 2–3 dalis (aš tiesiog imu gniužuliuką ir čakšt čakšt pasmulkinu). Iš kepintų sezamų sėklų, sezamų aliejaus, smulkiai sukapotų česnako skiltelių, smulkintų svogūnų laiškų ir sojų padažo paruošiame padažą. (Jei sojų padažo neturite/nemėgstate – ne bėda, jį galite pakeisti žiupsneliu druskos arba apskritai nepilti. Man sojų padažo umami skonis patinka, todėl ir juo pagardinti špinatai yra skaniausi.) Pasmulkintus špinatus sudedame į dubenėlį, užpilame padažu ir rankomis (rekomenduoju užsimauti pirštines) gerai gerai išmaišome, išmasažuojame, kad skoniai tolygiai pasiskirstytų.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Štai ir viskas! Sigeumchi namul gatavas! Korėjiečiai valgydami kuria įvairius skonių derinius, t. y., bando viename šaukšte sutalpinti kaskart vis skirtingas natas. Todėl ir šie špinatai tinka prie daug ko – nebijokite eksperimentuoti, ieškoti, klysti ir bandyti iš naujo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2 comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *