kokteilis su viskiu

Karštas kokteilis su viskiu | hot toddy

**Dėmesio! Nesaikingas alkoholio vartojimas kenkia sveikatai, jūsų ir aplinkinių gerovei! Receptas nėra skirtas jaunesniems nei 20 metų asmenims!**

Tokia įžanga turiu pradėti įrašą apie (ak!) alkoholį šiandienos Lietuvoje. Aš tikiu žmogaus gebėjimu spręsti, ką jam geriausia daryti. Aš tikiu saiku visame kame – valgant, geriant, dirbant, sportuojant ir net… mylint! Todėl manau, jog saikingai vartoti alkoholį nieko blogo, bet, pabrėžiu, tai reikia daryti saikingai. Saikas, beje, kiekvieno irgi savas matas. Todėl spręskite savo nuožiūra.

kokteilis su viskiu

O dabar apie patį kokteilį. Dar nuo studentavimo laikų man žiema, ypač Kalėdų metas, kvepėjo ne tik mandarinais, bet ir karštu vynu. Šiemet, užsimaniusi kitokio karšto alkoholinio (ak!) gėrimo, prisiminiau hot toddy – karštą viskio kokteilį. Receptas toks paprastas, kad net neverta jo receptu vadinti, bet preciziškumo mėgėjams vis tiek surašysiu. Pasakysiu tik tiek: šitas gėrimas puikiai šildo ir atpalaiduoja žiemos žvarbos sustingdytą kūną. Jis gali būti kiek nori silpnas, kiek nori stiprus, o galutinės skonio natos priklausys nuo pasirinkto viskio. Pastarąjį renkantis taikyčiau į viduriuką – nei per pigų, nei per brangų (gero taivanietiško arba Škotijos durpynais dvelkiančio viskio net nesvajočiau šitaip skiesti). Manau, tiks ir burbonas, nors su juo dar nebandžiau. Ir dar patarimas – jei norite kaip reikiant sušilti, vandenį pakeiskite juodąja arbata. Devyni prakaitai išmuš!

2 porcijoms reikės:

~360 ml ką tik virusio vandens
80–100 ml mėgstamo viskio
2 a. š. medaus
2 a. š. citrinų sulčių
cinamono lazdelių ir citrinų riekelių patiekti (nebūtina)

Gaminimo eiga apjuoktinai paprasta. Užvirinkite vandenį. Kol užvirs, taurėje sumaišykite 40–50 ml viskio, šaukštelį medaus ir citrinų sulčių. Užpilkite karštu vandeniu. Tą patį pakartokite su kitu kokteiliu. Jei norite, įmeskite cinamono lazdelę ir citrinos riekelę. Gerkite nedelsdami – kokteilis skaniausias dar karštas. Tik, žinoma, nenusiplikykit – kliaukitės sveika nuovoka. Nebūkite tie, kurie katę džiovina mikrobangų krosnelėje.

kokteilis su viskiu

One comment

  • Mindaugas parašė:

    Panele Igne,

    sakyčiau, kad “saikas” yra gerokai per didelis tūro vienetas, kalbant apie atsakingą alkoholio vartojimą :D
    “Nuo XVI a. Lietuvoje buvo vartojamas saikas, jo dydis taip pat buvo susietas su gorčiumi. Saikas buvo lygus 6 gorčiams. Žinomas senasis ir naujasis saikas. Senasis buvo lygus 33,6 litro, o naujasis 16,8 litro.”
    Šaltinis – https://www.muziejusrokiskyje.lt/apie-muzieju/ekspedicijos-tyrimai/turio-matai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *