bandelės

Taivanietiškos pipirinės bandelės | hujiao bing

Įdomu, ar kada nustosiu pasakoti, svajoti ir dūsauti apie Taivaną? Man tai tikras svajonių kraštas. Net nepajutau, kaip many gimė meilė šitai šaliai. Neapsirikite – Pietų Korėja man visada liks širdyje. Esu tikra: kad ir kiek kartų jon grįžčiau, visada jausiuosi kaip namie. Sava. O Taivanas…

Pirmąsyk tą salą išvydau užgaidos vedina. Tiesiog išgirdau, kad gražu. O išvykau ašaromis laistydama jos žemę. Taivanas turi kažkokią stebuklingą formulę, tarytum salai būtų tobulomis proporcijomis atseikėta visko: kalnų, gyvybe dūzgiančių džiunglių, veržlių žmonių, ramybės užutėkių ir plataus neaprėpiamo vandenyno. Kai pirmąsyk rytinėje pakrantėje stovėjau žvelgdama į tolį, apsiverkiau (vėl tos ašaros!). O praėjusį rudenį dvi savaites viešėdama Hualiane kaskart žvelgdama į tą užburiantį ir užgaidų mėlį jausdavau, kaip širdis dainuoja. Ir vis neatsiganėdindavau.

Nors maniškėje Taivano nuostabumo formulėje maistas neužima aukštos vietos, kai kurie patiekalai verti savo šlovės valandos. Ir dauguma jų – tiesiai iš naktinių turgaviečių. Tai labai įdomi (ir skani!) Taivano kultūros dalis. Noriu dalele jos pasidalyti ir pristatyti sultingų pipirais gomurį kutenančių bandelių receptą. Originaliai jos kepamos tokiuose giliuose žaizdruose, bet (beveik) tokias pat skanias galima išsikepti ir namų orkaitėje. Paprasta, bet ne prasta – taivanietiškos pipirinės bandelės hujiao bing.

Bandelių kepėjas Taipėjuje.

8 ~8–10 cm skersmens bandelėms reikės:

Tešlai:
~240 g kvietinių miltų
13 g šviežių mielių
130 ml vandens
1 v. š. augalinio aliejaus
1/2 a. š. druskos
1/2 v. š. cukraus
Įdarui:
~220 g maltos arba kapotos kiaulienos
1/2 a. š. maltų juodųjų pipirų
1/2 a. š. maltų baltųjų pipirų
1/2 a. š. maltų Sičuano pipirų
1 a. š. sezamų aliejaus
1 a. š. sojų padažo
Taip pat:
3–4 laiškinių svogūnų

1 kiaušinio, išplakto
sezamų sėklų

Mieles sutrupinkite, išmaišykite su cukrumi ir palikite kelias minutes, kol suburbuliuos. Tuo tarpu miltus sumaišykite su druska. Į mielių mišinį supilkite aliejų ir vandenį. Pamažu berkite miltus ir maišykite, kol susidariusi tešla atšoks nuo indo sienelių. Sukrėskite tešlą ant miltais pabarstyto stalviršio ir minkykite 6–8 min., kol tešla taps elastinga ir minkšta. Tešla turėtų šiek tiek lipti. Sudėkite ją į švarų indą, uždenkite rankšluostėliu ir palikite daugmaž valandai, kol iškils.

Tuo tarpu kiaulieną sumaišykite su visais pipirais, sezamų aliejumi ir sojų padažu. Laiškinius svogūnus susmulkinkite ir atidėkite atskirai.

Tešlai iškilus, įkaitinkite orkaitę iki 190–200 °C*. Tešlą padalykite į 8 lygias dalis. Vieną po kito suformuokite paplotėlius ir juos įdarykite mėsa bei laiškiniais svogūnais. Tai turėtų vykti šitaip: ant tešlos paplotėlio dėkite šaukštą smulkintų laiškinių svogūnų, po to – šaukštą mėsos įdaro. Kruopščiai užspauskite tešlos kraštelius kaip paketėlį, kad neliktų angų. Gautą bandelę lygiąja puse pamirkykite į kiaušinio plakinį ir apibarstykite sezamų sėklomis. Dėkite sūdurimu į apačią ant kepimo popieriumi išklotos skardos.

bandelės

Stenkitės bandeles užspausti kuo akliniau, kad sultingasis įdaras kepant neištekėtų. Suruošę bandeles pašaukite skardą į orkaitę ir kepkite apie 20–25 min. Kai bandelės dailiai apskrus, ištraukite.

Patiekite dar karštas. Na, žinot, kaip būna: atkandi, garai verčiasi laukan, įdaras karštas, o tu taip fafafafafa karštligiškai bandai nenusiplikyti liežuvio. Va šitaip skaniausia.

bandelės

Bandelės skanios ir vienos, ir prie sriubos arba sultinio.

Receptas pagal knygą The Food of Taiwan.

bandelės

*Tiksli temperatūra priklauso nuo jūsų orkaitės. Maniškė kažkokia vėsesnė, reikia ir tų 200 °C.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *