Salotos su lašiša

Baigėsi šokis/ Blėso  žibintas/ Klevų šešėliuos/ Ošė naktis…

Tokia eilutė toptelėjo, kai pagalvojau apie pasibaigusias šventes. Margučiai numarginti, sudaužyti ir suvalgyti, velykiniai pyragai taip pat visus jau pamalonino. O kas liko, tas… :) Atsidarau šaldytuvą – nepasakyčiau, kad ten pelė pasikorusi, visko yra. Taigi ir gimė šios salotos iš to “visko”, kas liko po Velykų.

Vienam žmogui pakaks:

kelių salotų lapų (naudojau aisbergo, tačiau sueitų ir kininis kopūstas, ir paprasta salota)

kelių svogūnų laiškų (čia pagal skonį)

vieno kietai virto kiaušinio

šiek tiek rūkytos lašišos “nuopjaustukų”

juodųjų pipirų

kokio nors užpilo: garstyčių, majonezo, aliejaus; galima ir be jokio apsieiti

Taigi salotas supjaustome/suplėšome, ant jų dedame skiltelėmis supjaustytą kietai virtą kiaušinį (šių tikrai užsilieka po Velykų), žiedeliais supjaustytus svogūnų laiškus, susmulkintą lašišą. Papipiriname ir pagal norą pagardiname padažu. Aš dėjausi garstyčių, visai tiko. Prietelių vaišinau be jokio užpilo, neišbrokijo. Tačiau patarė kitąkart įberti juodų alyvuogių – tai pagyvintų skonį.

salotos_su_lasisaReziumė – valgomos, gana skanios (tikrai negaliu sakyti, jog tai šedevras, bet retai kada iš likučių tvarkymo toks pavyksta…) salotos. Manau, suradus idealų užpilą, jos pakiltų iki labai skanių. Nuotraukoje porcija padidinta, mat daryta alkanam, ką tik po miškus bėgiojusiam vyrui :)

Komentarų: 2

  1. Jurga says:

    gal koks nors citrininis užpilas tiktu :)

  2. as says:

    bus panaudoti velku likuciai :)

Palik komentarą